wszystkie promocje Środki ochrony roślin Nawozy Materiały budowlane
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach, wpisz swój e-mail.

Pulrea Mocznik 46% N worki 25 kg

Pulrea Mocznik 46% N worki 25 kg

cena netto: 1 314.81 zł
VAT: 8%
cena brutto: 1 420.00 (brutto)
waga [kg]: 25.000
  t      

Nawóz nieorganiczny azotowy N 46% 

NAWÓZ WE 

Nazwa handlowa: mocznik.pl 
Nazwa chemiczna: dwuamid kwasu węglowego [(NH2)2CO] 

Numer PKWiU: 2015310 
Numer CN: 3102 10 10

WŁAŚCIWOŚCI

Białe, równomierne granulki, zabezpieczone środkami antyzbrylającymi, higroskopijne, łatwo rozpuszczalne w wodzie, alkoholach i ciekłym amoniaku. Gęstość nasypowa: 0,70 – 0,78 kg/dm3
Mocznik zawiera 46% azotu (N) w formie amidowej, która w glebie przechodzi w dostępną dla roślin formę amonową, a następnie w azotanową. Procesy te zachodzą dość wolno, dlatego azot z mocznika jest udostępniany roślinom równomiernie i w związku z tym nie następuje nadmierne gromadzenie szkodliwych azotanów tak w roślinie jak i w wodzie gruntowej. Straty azotu z gleby są małe. Mocznik bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. 

STOSOWANIE

Mocznik jest nawozem uniwersalnym i w związku z tym może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne. Można go stosować przedsiewnie i pogłównie oraz dolistnie w roztworze wodnym o stężeniu dostosowanym do wymagań dokarmianego gatunku i fazy rozwojowej rośliny. Na glebach bardzo kwaśnych, silnie zasadowych lub świeżo zwapnowanych daje mniejsze efekty. Małą efektywność wykazuje także na podmokłych, zimnych glebach gdy stosowany jest zbyt wcześnie wiosną. 
Mocznika nie wolno mieszać z innymi nawozami azotowymi. Ze względu na higroskopijność można go mieszać na krótko przed rozsiewem z POLIDAPEM®, POLIFOSKAMI®, POLIMAGIEM S®, solą potasową i jedynym nawozem azotowym - siarczanem amonowym. Jednorazowa dawka mocznika nie powinna przekraczać 250 kg/ha. 

w górę
Copyright © 2009 DARMARK Mrocza , ul. Kościuszki 80; tel.: 52 385 87 20 projektowanie stron www, hosting, sklepy internetowe