wszystkie promocje Środki ochrony roślin Nawozy Materiały budowlane
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach, wpisz swój e-mail.

Mocarz 75WG 0,8 kg

MOCARZ

Mocarz 75WG 0,8 kg

cena netto: 208.33 zł
VAT: 8%
cena brutto: 225.00 (brutto)
waga [kg]: 0.800
  szt      
Środek chwastobojczy stosowany w uprawie zbóż oraz kukurydzy (dawka 0,2kg/ha). Przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i życie oraz pszenicy jarej, jęczmieniu jarym i kukurydzy.

Mocarz zawsze należy stosować z dodatkiem adiuwanta (np. Atpolan® 80 EC lub Olbras® 88 EC). Dodatek adiuwanta jest konieczny, ponieważ podnosi skuteczność zwalczania chwastów, a w szczególności komosy białej, która tworzy woskowy nalot na liściach. Przy dość wysokich temperaturach, które przypadają na czas stosowania Mocarza w kukurydzy (2. lub 3. dekada maja) dodatek adiuwanta jest niezbędny - istotnie podnosi jego skuteczność. 
W celu poszerzenia spektrum zwalczanych chwastów o chwasty jednoliścienne, zalecamy zastosowanie adiuwanta oraz środka zawierającego np. nikosulforon. 

Połączenie Mocarza® 75 WG z nikosulfuronem w pełni zwalczy chwasty jedno- i dwuliścienne i sprawi, że plantacja kukurydzy będzie czysta aż do zbioru. 
Zastosowanie 
Herbicyd o działaniu systemicznym do wiosennego zwalczania chwastów dwuliściennych w kukurydzy. 

Zawartość substancji aktywnych 
" tritosulfuron 25% 
" dikamba 50% 

Dawki 
0,2 kg/ha + adiuwant (np. Atpolan® 80 EC lub Olbras® 88 EC) 
Termin stosowania 
Optymalnym i jednocześnie najbardziej uzasadnionym ekonomicznie terminem jest faza 2-5 liści kukurydzy, podczas gdy chwasty znajdują się w fazie 2-4 liści. 
w górę
Copyright © 2009 DARMARK Mrocza , ul. Kościuszki 80; tel.: 52 385 87 20 projektowanie stron www, hosting, sklepy internetowe