wszystkie promocje Środki ochrony roślin Nawozy Materiały budowlane
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o promocjach i nowościach, wpisz swój e-mail.

ALTAX IPREGNAT ROZPUSZCZALNIKOWY PENETRIN 0,75L

ALTAX IPREGNAT ROZPUSZCZALNIKOWY PENETRIN 0,75L

cena netto: 21.95 zł
VAT: 23%
cena brutto: 27.00 (brutto)
waga [kg]: -- brak danych --
  szt      
GRUNTUJĄCY IMPREGNAT DO DREWNA - PENETRIN

SKUTECZNA OCHRONA DREWNA!
Zabezpieczenie wszelkiego drewna narażonego na korozję mikrobiologiczną oraz innych elementów wymagających wyjątkowo trwałego zabezpieczenia. Penetrin należy także stosować jako biochronny grunt pod: oleje do drewna, farby, lakiery, lakierobejce lub lazury w przypadku użytkowania drewna w warunkach narażenia na działanie grzybów lub owadów.

ZEWNĄTRZ: tarasy, elewacje, domy z bala, altany, płoty, mostki, pomosty, domki narzędziowe, meble ogrodowe, podłogi, pergole, paliki do roślin itp.
WEWNĄTRZ:konstrukcje domów, dachów, podłogi itp.

Wszelkie drewno użytkowe narażone jest przede wszystkim na 3 czynniki biokorozyjne. Impregnat, który wybierzemy powinien zabezpieczać drewno przed:

1. Grzybami pleśniowymi
(najczęstszy problem, który występuje na drewnie konstrukcyjnym. Grzyby pleśniowe są bardzo niebezpieczne i powodują wiele chorób z rakiem włącznie!).  

UWAGA!!! Wiele impregnatów na rynku nie posiada tej najważniejszej funkcji - sprawdź to!!!

2. Owadami żerującymi w drewnie
(ten problem także występuje często i jest bardzo trudny do usunięcia).

3. Grzybami domowymi, czyli tzw. grzybami powodującymi rozkład drewna
(występują rzadko i zazwyczaj są wynikiem wcześniejszego pojawienia się grzybów pleśniowych).

PAMIĘTAJMY!!! Impregnat, który nie zabezpiecza przed tymi trzema czynnikami nie jest impregnatem pełnowartościowym i może nam przysporzyć wielu problemów w przyszłości (w tym zdrowotnych - pleśnie).

Dlatego właśnie zalecamu Państwu użycie Penetrinu, który w pełni zabezpiecza drewno przed tymi trzema czynnikami oraz dodatkowo przed sinizną.

CECHY PRODUKTU:
  • impregnat chroni drewno przed grzybami pleśniowymi, grzybami powodującymi rozkład drewna, grzybami sinizny oraz larwami owadów żerujących w drewnie,
  • bardzo głęboko penetruje drewno, dzięki czemu jest wysoce skuteczny,
  • preparat bezbarwny, w postaci ciekłej, gotowy do użycia.
WYDAJNOŚĆ:

0,75 l - ok. 5m²
5 l - ok. 33 m²


SPOSÓB STOSOWANIA:
  • Penetrin nanosić poprzez 1-krotne smarowanie pędzlem,
  • preparat aplikować bez rozcieńczania, na drewno surowe lub w razie potrzeb na drewno pokryte wcześniej impregnatami lub lazurami (przy odnawianiu silnie zniszczonej powierzchni),
  • stosowanie Penetrinu na drewno pokryte farbą lub lakierem jest możliwe jedynie po uprzednim usunięciu powłoki lakierniczej,
  • ze względu na zawartość rozpuszczalnika preparatu nie wolno rozpylać!
  • po zastosowaniu Penetrinu i odparowaniu rozpuszczalnika drewno można pokrywać dowolnymi wyrobami dekoracyjnymi: olejami, farbami, lakierami czy lazurami,
  • w przypadku stosowania na konstrukcjach (więźby dachowe, odeskowania itp.) Penetrin stanowi ostateczne zabezpieczenia powierzchni drewna.
GWARANCJA!
W przypadku zastosowania się do zasad instrukcji Penetrin kompletnie i trwale zabezpieczy drewno przed grzybami pleśniowymi, grzybami powodującymi rozkład drewna, grzybami sinizny oraz larwami owadów żerujących w drewnie, co skutecznie wydłuży żywotność zarówno drewna, jak i ewentualnych powłok na nie nakładanych.

w górę
Copyright © 2009 DARMARK Mrocza , ul. Kościuszki 80; tel.: 52 385 87 20 projektowanie stron www, hosting, sklepy internetowe